foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Uczniowie klas 1c i 2 b byli na wycieczce w Rzeszowie. W Teatrze Maska obejrzeli spektakl pt. „Sklep z zabawkami”. Opowiadał on o niezwykłym, ukrytym w leśnej głuszy sklepie, w którym można znaleźć wszystko to, o czym się tylko zamarzy.

 

Był on wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - nabywało się w nim zabawki bez pieniędzy. Wydawać by się mogło, że znalezienie ukrytego w lesie sklepu, to najlepsze co może się przydarzyć każdemu dziecku, ale jak było naprawdę, przekonała się  mała dziewczynka, która znalazła do niego drogę. Dina nauczyła się, że bez pieniędzy nie zawsze znaczy za darmo, a cena, jaką trzeba zapłacić za posiadanie kolejnej wymarzonej zabawki, bywa czasami bardzo wysoka.

 Po spektaklu  uczniowie spotkali się z aktorką grająca główną rolę w tejże sztuce, Ewą Mrówczyńską, która opowiedziała dzieciom o tym, jakie predyspozycje musi mieć osoba,  chcąca zostać aktorem, na czym polega jej praca, oraz podała przykłady dykcyjnych ćwiczeń, które dzieci wykonywały razem z nią.

 

Ostatnim elementem wycieczki było zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, biegnącej pod rzeszowskim rynkiem. Sieć podziemnych korytarzy, budowana latami przez mieszkańców Rzeszowa, służyła im jako sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, wreszcie – w czasie wojen i kataklizmów – jako schronienie. Dzisiaj jest jedną z atrakcji miasta. 


Copyright © 2022 High School Rights Reserved.