W tym roku klasy 4a i 4c pod opieką pani Anety Sajdy, Bożeny Kozioł oraz pani Ewy Dolot wybrały się na ciekawą, jesienną wycieczkę do Nadleśnictwa Tuszyma. Najpierw wszyscy wzięli udział w multimedialnej lekcji przyrodniczo – ekologicznej prowadzonej przez pracownika Nadleśnictwa w Sali konferencyjnej.

Następnie uczniowie obejrzeli stałą ekspozycję przyrodniczo-leśną w budynku. Potem wszyscy zeszli do sali edukacyjno-historycznej mieszczącej się w podziemiach budynku nadleśnictwa. Zgromadzono tu wiele eksponatów z przeszłości leśnictwa w tej części Puszczy Sandomierskiej, a także wykonano makietę wojennego bunkra, aranżując jego wyposażenie z czasów, gdy na poligonie Blizna niemieccy okupanci prowadzili doświadczenia z bronią rakietową V-1 i V-2.Następnie wszyscy pojechali do lasu, gdzie dzieci w szkółce mogły zaobserwować jak wyrasta drzewo z małego nasionka. Spacerując, dzieci zbierały jesienne liście i grzyby. Miłym zakończeniem wyjazdu było  ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.