Dzień Kundelka na długo zapadnie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole weterynarza pana Tomka Mrozowskiego oraz przedstawicieli Fundacji Animals Mielec: Kasię, Agnieszkę i Adama wraz z pieskami ze schroniska: Gapcią i Princeską.

Podczas spotkania doktor Tomek i pani Kasia w sposób bardzo ciekawy poruszyli wiele tematów. Dzieci mogły poznać rasy psów, usłyszały historię dwóch bezdomnych psów: Gapci i Princeski, dowiedziały się jak należy dbać o swoich podopiecznych. Pani Kasia przedstawiła pracę wolontariuszy Fundacji Animals w mieleckim schronisku – jak troszczą się o opuszczone i często schorowane zwierzaki. Piękna prezentacja pobudziła wyobraźnię dzieci. Był też czas na pytania konkursowe z nagrodami oraz na pytania ze strony dzieci.

Spotkanie poprzedził konkurs plastyczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Zwierzęta potrzebują naszej pomocy”. Na konkurs napłynęła bardzo duża ilość ciekawych prac, które służyły jako dekoracja podczas tego spotkania. Samorząd Uczniowski przekazał na ręce wolontariuszy zebrane przez uczniów naszej szkoły karmę dla psów i kotów i zadeklarował chęć dalszej współpracy z Fundacją Animals.