Dnia 14 lutego 2014r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do braci czytelniczej biblioteki szkolnej SP1. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki. Na początku zebrani obejrzeli przedstawienie "Szlakiem baśni" przygotowane specjalnie dla nich przez uczennice klas 5a i 5b.

Później uczniowie klas trzecich przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat książek. Następnie pierwszoklasiści poznali zasady obowiązujące w bibliotece, dowiedzieli się jakie są prawa i obowiązki czytelników oraz jakie są prośby książki. Nastepnie odbyło się pasowanie na czytelnika i najważniejszy moment: wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiatkę wstąpienia w poczet czytelników naszej szkoły wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz prośby książki.