W dniu 06.10.2018r uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 pod opieką mgr IZYDORA INGRAMA brali udział w IV Edycji Ligi Strzeleckiej.

W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: KACPER KLAMKA, JESSICA PAWEŁEK, NICOLE RATUSIŃSKI, ERYK TOCZYŃSKI, JEREMI TYNIEC, JOANNA WIELGOSZ z klasy VIII c.

Pierwsze październikowe spotkanie ligi strzeleckiej było zarazem otwarciem zawodów, które będą odbywać się 1-2 razy w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego. Niestety tym razem nie udało się przeprowadzić zawodów, ponieważ na zajęcia na strzelnicy przyjechały Wojska Obrony Terytorialnej. Przyjście przez młodzież na strzelnicę nie było jednak zmarnowanym czasem, ponieważ organizatorzy strzelectwa zapewnili ciekawą lekcję historii. Przez 1,5 godziny zajęć teoretycznych prowadzonych przez Pana Wiesława Lipińskiego młodzież zapoznała się z techniką strzelecką, a poza tym poznała ciekawą historię strzelectwa mieleckiego oraz zobaczyła bardzo bogatą kolekcję broni.

Zawody strzeleckie będą się odbywały w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Mają na celu naukę i doskonalenie techniki strzeleckiej, zorganizowanie dla młodzieży czasu wolnego w ciekawy sposób, integrację uczniów oraz rywalizację sportową w duchu fair play.

Uczniowie będą strzelać z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy będzie miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych].

Odpowiedzialnymi za prowadzenie zawodów ze strony LOK Mielec są: Wiesław Lipiński oraz Edward Bielaszka.   Finansowa darowizna na zorganizowanie zawodów została zapewniona przez Zakład Metalowy Wojciecha Ortyla.