foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

mLegitymacja to tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Pokazując w smartfonie mLegitymację potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji.

Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Tu dowiesz się więcej:   https://www.gov.pl/web/mobywatel/mlegitymacja-szkolna

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej (przedłużenie ważności mLegitymacji wymagało będzie ponownego jej wydania). W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także
w przypadku utraty mLegitymacji - z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Aby aktywować usługę mLegitymacja szkolna muszą być spełnione poniższe warunki:

1. Posiadanie telefonu z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3.

2. Złożenie wniosku do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji (pobierz wniosek).
3. Wysłanie na adres mailowy szkoły:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  zdjęcia ucznia, jako załącznik w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5MB, podpisane imieniem
i nazwiskiem oraz klasą (w nazwie pliku) - polecamy wykonać zdjęcie telefonem.
4. Pobranie Aplikacji mObywatel i potwierdzenie zapoznania się z regulaminem.

Po spełnieniu wyżej wymienionych warunków uczeń odbiera z sekretariatu kod QR oraz kod aktywacyjny służący do uruchamia legitymacji na telefonie (wg instrukcji)

Co ważne aplikacja może być aktywowana tylko na jednym urządzeniu mobilnym!

Załaczniki:

BIP-Publiczna aplikacja mobilna

Dla Ucznia

Wniosek mLegitymacja

 

 

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.