foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

RUSZAMY DO WALKI Z HAŁASEM W NASZEJ SZKOLE

PROGRAM „STOP HAŁASOWI” W SP1 W MIELCU

 

Hałas to jeden z problemów, z którym borykają się nasze szkoły. Osoby przebywające na ich terenie narzekają na nadmiar decybeli. Przychodzący po swe pociechy rodzice, dziadkowie zadają nauczycielom pytania: Jak wy tu wytrzymujecie? Bardzo często powtarzają się sytuacje, gdy po kilku godzinach lekcyjnych uczniowie skarżą się na złe samopoczucie, ból głowy, zmęczenie, senność. Są apatyczni, zniechęceni lub rozdrażnieni, pobudzeni. Mają trudności z koncentracją uwagi     i efektywną pracą. Również i my nauczyciele odczuwamy podobne dolegliwości po kilku godzinach spędzonych w szkole. Szczególnie nasilają się one podczas pełnienia dyżurów na szkolnych korytarzach.

Uświadamia nam to jak ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję psychiczną, sposób działania i myślenia ma hałas.

Zastanawiamy się często, dlaczego dzieci są takie głośne? Dlaczego od najmłodszych lat hałasują na podwórku, w szkole, na ulicy, wśród rówieśników, podczas zabawy? Dzieci nie zdają sobie sprawy, że hałas negatywnie wpływa na inne osoby i na nie same. Nie są świadome zagrożenia. Dlatego niezmiernie ważne jest uświadomienie uczniom skutków nadmiernego hałasu, wpojenie zachowań służących budowaniu atmosfery ciszy i spokoju.

Program „Stop hałasowi” jest wynikiem troski o zdrowie i samopoczucie uczniów naszej szkoły, a także wszystkich jej pracowników. W realizacji programu będą brali udział uczniowie klas I - VIII, nauczyciele, wychowawcy i wszyscy inni pracownicy szkoły. Jego celem jest ograniczenie natężenia hałasu, likwidowanie jego źródeł i zapobiega.

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.