25 maja bawiliśmy się na Powiatowym Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka organizowanym rokrocznie przez naszą szkołę we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Mielcu, Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. W. Szafera w Mielcu „Nasza Jedynka”, SCK w Mielcu i SCKiB w Radomyślu Wielkim.

Patronat honorowy nad tegoroczną imprezą objęli: Andrzej Chrabąszcz – Starosta Powiatu Mieleckiego, Henryk Niedbała- Przewodniczący Rady Powiatu i Marek Paprocki- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr1,
Festyn rozpoczęły występy Orkiestry Dętej z Dobrynina oraz grupa taneczna „Mażoret”.

Następnie wszyscy przybyli na plac AK mogli obejrzeć prezentację zespołów tanecznych i wokalistów z naszej szkoły, Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz SCKiB w Radomyślu Wielkim. Wielu emocji dostarczył konkurs piosenki „Śpiewać każdy może, czyli Mielecka Szansa na Sukces”, w którym wzięło udział 36 młodych artystów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z powiatu mieleckiego. Kolejną atrakcją był pokaz zespołu tanecznego i wokalnego ze Szkoły w Czajkowce na Ukrainie. Nasi goście zaprezentowali tradycyjne pieśni i tańce regionalne. Wieczorem odbył się koncert zespołu FLESZ. Festyn tradycyjnie zakończył się pokazem sztucznych ogni.