W dniach 20-27.04.2015r. Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów: pani Aliny Szklarz i pani Joanny Szady zorganizował ogólnoszkolną kampanię "Segregować trzeba śmieci, wiedzą o tym nawet dzieci". W tym czasie cała szkoła została oplakatowana hasłami o ekologii, ochronie środowiska oraz segregacji śmieci. Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny pt. "Chrońmy nasze środowisko", na który wpłynęło ponad 100 bardzo ciekawych prac.

Nagrody otrzymali:

Nicola Augustyn kl. 6a

Gabriela Gładyszewska kl. 6a

Karolina Groele kl. 4b

Igor Popera kl. 3a

Anastazja Borowiec kl. 2b

Amelia Pawełek kl. 2b

Lena Rucka kl. 2b

Daria Kusek kl. 2b

Sylwia Zając kl. 3c

Urszula Kogut kl. 2a

Emilia Bielaska kl. 2a

Trevor Babula kl. 3b

Dominik Radzikowski kl. 3b

Gabriela Dudek kl. 1c

Wiktoria Wrońska kl. 1a

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w akcjach na rzecz ochrony środowiska: zbieramy makulaturę, plastiki, baterie, tonery i nakrętki. Za pieniądze uzyskane ze zbiórki makulatury zakupiliśmy 20 koszy do segregacji śmieci.

Uczennice z Samorządu Uczniowskiego przygotowały prezentację pt. "Nasza ziemia w naszych rękach". Przedstawiły ją na apelu, który był zakończeniem tygodniowej kampanii przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski.

Uczniowie z klas 4a i 4c pod kierunkiem pani Kazimiery Stalec, pani Ewy Jaracz – Misiak i pani Jolanty Dudzik przygotowali bardzo ciekawą część artystyczną z okazji Dnia Ziemi.