30 kwietnia w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyły się eliminacje regionalne XXV Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jury, po wysłuchaniu 11 recytatorów z klas 0-III oraz 27 starszych (klasy IV–VI), przyznało 5 nagród i cztery wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazło się aż troje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.

W grupie młodszej drugie miejsce wywalczyła pierwszoklasistka – Patrycja Swół – podopieczna Lucyny Bałdos. W drugiej kategorii Igor Cena z klasy V b zdobył I miejsce, a drugie - Adrianna Helowicz z VI c (oboje przygotowani przez polonistkę – Elżbietę Witek), Patrycja, Adrianna i Igor będą reprezentować Podkarpacie w finale, który odbędzie się w dniach 29-31 maja w Starachowicach.