Kolejne sukcesy odnotowali na swoim koncie młodzi literaci. Kinga Kapinos uczennica klasy VI c zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w Słupsku za wiersz „Na widok książki”. Warto dodać, że na konkurs nadesłano 6138 zestawów wierszy i opowiadań z 487  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Litwy.

Ponadto Dominika Piechota z V b oraz Marcin Rokosz z IV c zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Dwie książki” towarzyszącego Poznańskim Spotkaniom TargowymKsiążka dla Dzieci i Młodzieży. Na ten konkurs wpłynęło ogółem 465 prac ze 160 szkół z całego kraju. Uczniowie z Jedynki doskonalą swoje talenty pod okiem polonistek – Marcin Rokosz to uczeń Kazimiery Stalec, a Kinga Kapinos i Dominika Piechota – Elżbiety Witek.