ZASADY PRZYJĘCIA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu informuje, że w roku szkolnym 2016/2017 dzieci urodzone w 2009 roku mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do dokonania zapisu dziecka do szkoły, mimo iż w ubiegłym roku szkolnym 2015/2016 dokonali zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu bądź innej szkoły, a następnie złożyli wniosek o odroczenie dziecka z realizacji obowiązku szkolnego.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu informuje, że na podstawie ustawy z dnia
29 grudnia 2015r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w  którym dziecko kończy 7 lat.

W związku z przepisami w/w ustawy na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat, jeżeli dziecko:

1) korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny,
w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo

2) posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Informujemy ponadto, że do klasy I przyjmujemy z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych (dzieci urodzone w 2009 i 2010 r.).

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy I (w miarę wolnych miejsc) po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów wypełniają wniosek (do pobrania na stronie internetowej szkoły) i zaznaczają na nim kryteria, które spełniają. Oświadczenie potwierdzające spełnianie kryteriów dołączają do wniosku.

Ostateczny termin zapisu dziecka do szkoły do 15 marca 2016 roku.

Prosimy również o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji określonym w Zarządzeniu
Nr 401/2016 Prezydenta Miasta Mielca z dnia 27 stycznia 2016 roku.

W dniu 3 marca 2016 roku organizujemy Dzień Otwarty o godzinie 1700 na który serdecznie zapraszamy Państwa wraz z  dziećmi. Zapisu można również dokonać od 1-15 marca 2016 r. składając stosowne dokumenty w sekretariacie szkoły w godz. od 800 do 1500

Marek Paprocki

Dokumenty do pobrania: