Dnia 11 lutego dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 gościły strażaka-  młodszy aspirant Adrian Szałda z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej.

Pan Adrian opowiedział o swojej codziennej pracy, omówił zasady postępowania i alarmowania w przypadku gdy dzieję się coś złego. Przypomniał numery pod jakie dzieci mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy: 112, 999, 998, 997. Wobec zbliżających się ferii zimowych pan Adrian wraz z dziecmi ustalili zasady o których należy pamiętać podczas ferii. Ogromną furorą cieszyła się możliwość przymierzenia sprzętu strażackiego min. hełm, kurtki strażackiej i butów.
Wizyta Pana strażaka wywarła pozytywne wrażenie nie tylko na chłopcach, ale też na dziewczynkach.  Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana dzieciom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie. Bardzo dziękujemy Panu Adrianowi za poświęcony czas i udzielenie cennych informacji.