18 i 22 kwietnia wychowawca świetlicy Beata Paterak zorganizowała wyjście do Sądu dla kl. I „a” i kl. II „a” z wychowawcami. Korzystając z życzliwości, otwartości i mądrości p. Justyny Maroń Kierownika Oddziału Administracyjnego dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu miały możliwość zwiedzić Instytucję Sądu Rejonowego w Mielcu.

Nie jest to pierwsza wizyta naszej szkoły, ale pierwsza wizyta dla naszych najmłodszych wychowanków i Elizy Lange uczennicy p. Ewy Pomykały. Dzieci miały możliwość zapoznać się ze strukturą Sądu; zwiedzały Salę Rozpraw, Areszt, Pokój Przyjazny Dzieciom i Salę Konferencyjną. Uczniowie mieli też zapewnioną lekcję wychowawczą Pragnieniem rodziców naszych dzieci jak i wszystkich nauczycieli jest to, by nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i odpowiedzialnych ludzi, którzy gdy dorosną będą umieli podejmować tylko słuszne decyzje dotyczące ich i życia innych ludzi. Pragniemy jeszcze raz podziękować pracownikom Sądu a szczególnie p. Sędziemu Mariuszowi Kobylarzowi i p. Justynie Maroń za wnikliwą, piękną i ciekawą lekcję o Sądzie i o życiu. Myślę, że spotkanie z takimi wspaniałymi ludźmi zostanie w sercach naszych uczniów na zawsze.