Dnia 25 maja dzieci ze świetlicy „Jedyneczka” odwiedziła pani pielęgniarka Marta Lipa. Pani pielęgniarka opowiedziała jak wygląda jej praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości.

Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, pod które trzeba dzwonić w razie potrzeby. Podczas spotkania pani pielęgniarka mówiła wiele o tym jak dbać o zdrowie, podkreślała rolę właściwego odżywiania się oraz aktywnego spędzania czasu wolnego.  Pani Marta pokazała co należy zrobić, gdy dojdzie do skaleczenia, stłuczenia, gdy leci krew z nosa oraz kiedy się  zadławimy. Zademonstrowała pozycję „boczną ustaloną”, wyjaśniła co to jest za pozycja i kiedy ją stosujemy. Dzieci bardzo uważnie słuchały gościa, na koniec spotkania zadawały mnóstwo pytań.
    Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na koniec dzieci wręczyły pani pielęgniarce upominek. Dziękujemy pani Marcie za bardzo miłe spotkanie!