23 maja 2016r. uczniowie klasy I c pod opieką wychowawczyni Renaty Hammer i pani Anny Zasowskiej uczestniczyli w uroczystym otwarciu wystawy pszczelarskiej „Pszczelarstwo w służbie człowiekowi”, którą zorganizowało Powiatowe Koło Pszczelarzy w Mielcu pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Podczas otwarcia wystawy wręczone zostały nagrody uczestnikom konkursu plastycznego zorganizowanego na tą okazję. Konkurs odbył się pod hasłem „Pracowita pszczółka – moja przyjaciółka”. Było nam bardzo miło, ponieważ laureatką i zdobywczynią I-szej nagrody w kategorii klas I-III została uczennica naszej klasy - Magdalena Radzikowska.

Po oficjalnym otwarciu wystawy dzieci uczestniczyły w warsztatach zajęciowych, podczas których zobaczyły rodzinę pszczelą wraz z matką w uliku edukacyjnym, sprzęt pszczelarski i różne rodzaje uli. Zapoznały się również ze sposobem wytwarzania świec z naturalnego wosku pszczelego oraz degustowały smaczny i zdrowy miód. Pan pszczelarz bardzo ciekawie, w oparciu o tablice demonstracyjne, opowiedział uczniom jak funkcjonuje rodzina pszczela i przedstawił cykl rozwoju pszczoły miodnej od jajeczka złożonego przez matkę, aż do postaci dorosłego osobnika. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę w środowisku naturalnym odgrywają pszczoły, gdyż są one zapylaczami ok. 80% roślin. Bez pszczół nie byłoby życia na ziemi.