Uczniowie klasy 1 d poprzez wizytę na Komisariacie Policji przyjrzeli się z bliska pracy policjantów.

Zosia i Milenka tak opisały tę wizytę:

„1d czyli klasa pani Małgorzaty wybrała się na policję.
Mnie Milenie najbardziej się podobało jak byliśmy u pana dyżurnego.
Od pani policjantki dostaliśmy odblaski.
Chłopcy dostali niebieskie odblaski, a dziewczyny różowe.
Pan policjant włączył syrenę radiowozu.Pan dyżurny zawsze odbiera telefony.
Czasem pan dyżurny ma za dużo telefonów i pomocnik mu pomaga.
Autor: Milena Dolot, klasa 1d”

„WIZYTA U NIEBIESKICH ANIOŁÓW

6 maja 2016 r. pojechaliśmy autobusem na Komendę Policji, gdzie czekała na nas pani Ula – policjantka z wydziału ds. nieletnich i policjantek. Zaprosiła nas na świetlicę, i opowiedziała o pracy policjantów i policjantek. Poznaliśmy pana komendanta - komisarza Jacka Juwę, który nas serdecznie przywitał, zwłaszcza chłopców, których trenuje w piłkę nożną. Pani policjantka oprowadziła nas po komendzie: byliśmy na dyżurce gdzie są przyjmowane zgłoszenia od mieszkańców i odbierane telefony. Pan policjant pokazał nam broń i swoje miejsce pracy. Następnie poszliśmy do aresztu, który dostał nazwę lochów. To jest bardzo smutne miejsce. Na końcu zwiedzaliśmy radiowóz, mogliśmy poczuć się jak drużyna policyjna. Kinga włączyła sygnał radiowozu. Także mogliśmy być w tylnej części radiowozu gdzie wsadzani są złapani złodzieje, a na końcu dostaliśmy odblaski, które zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Co odważniejsi mogli poczuć się jak to jest być zakutym w kajdanki lub ubrać strój jaki noszą policjanci podczas ochrony meczu.
Po zwiedzaniu Komendy wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.
Autor: Zosia Piasecka, klasa I d”