14 czerwca klasy czwarte wraz z paniami wychowawczyniami, udały się do Ratusza w Tarnowie, aby uczestniczyć w warsztatach etnograficzno-kulturowych.

Dzieci mogły zobaczyć zbroję rycerską z XVI, XVII wieku, a także poznać zwyczaje rycerskie tamtych czasów, przymierzały stroje rycerskie i nie tylko. Dzieci zaskoczyły prowadzących zajęcia swoją znajomością historii. Uwieńczeniem zajęć był piękny widok Tarnowa obserwowany z wieży ratuszowej. Aby połączyć przyjemności ze zdobywaniem wiedzy historycznej uczniowie wzięli udział w zajęciach zorganizowanych dla nich w wiosce indiańskiej w Zalasowej. Mogli strzelać z łuku, nauczyć się sztuki walki specjalną bronią indiańską i zatańczyć taniec indiański. Zakończeniem całej zabawy był grill i smaczne kiełbaski, które zaspokoiły głód zmęczonych, ale pełnych radości uczestników.