W dniu 25 listopada odbył się apel z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu. Podczas uroczystości przedstawili swoje prezentacje o patronie szkoły profesorze Władysławie Szaferze uczniowie: Katarzyna Rybak z kl. 6 b i Kamil Kolin z kl. 6 a. Podczas apelu wręczone zostały „Szkolne Ordery Uśmiechu” dla właścicieli firm wspomagających działalność szkoły.

Orderami zostali uhonorowani: Pan Jan Tarapata właściciel Zakładu Produkcyjno-Handlowego z Tuszowa Narodowego i Pan Stanisław Kopacz właściciel Piekarni w Rzemieniu. Odznaczeni przez Samorząd Uczniowski tradycyjnie otrzymali do wypicia sok grejpfrutowy. Dyrektor szkoły Marek Paprocki podziękował wyróżnionym Panom w szczególności za okazaną pomoc finansową w organizacji imprez o zasięgu powiatowym: Powiatowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz Mikołajkowy Festiwal Piosenki „Szczęśliwym Być”. Uroczystość uświetniły występy zespołu tanecznego kl. 2 c, zespołu cheerleaders oraz wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej: Oliwia Diabelec, Kinga Kapinos i Lena Maniak oraz Amelia Marczenia z kl. 3a i Kalina Rokosz z kl. 6b. Uroczystość odbyła się pod kierunkiem Pani Jolanty Dudzik, nauczycieli SP1 i instruktorów SCK.