30..09.2014r. klasa III b gościła w gospodarstwie państwa Burghardtów w Padwi Narodowej. Gospodarze pokazali, jak się kopie i zbiera ziemniaki. Dzieci z entuzjazmem podjęły pracę. W mgnieniu oka zapełniały się worek za workiem. Było to dla wielu zupełnie nowe doświadczenie i duża frajda.

W polu dzieci odwiedził pan Tomasz Drożak – przedstawiciel Urzędu Gminy w Padwi Narodowej i z podziwem obserwował pracę.Pan Józef Kawik - sołtys wsi Padew Narodowa, który osobiście zaangażował się w organizację wykopków, rozpalił ognisko i zaprosił dzieci na pieczone ziemniaczki i kiełbaskę. Rodzice uczniów oraz wychowawczyni klasy III b, Renata Hammer, serdecznie dziękują gościnnej Padwi Narodowej za zaproszenie. To była niezapomniana wycieczka!