18 września 2014r. klasy III b i III a zwiedziły w SCK wystawę edukacyjną pod hasłem„Pszczelarstwo w służbie człowiekowi”. Nie od dziś wiadomo, że pszczoły to sprzymierzeńcy człowieka, bo nie tylko produkują miód, ale przede wszystkim uczestniczą w zapylaniu 70 % roślin na ziemi. Uczniowie mieli okazję posłuchać opowieści pszczelarza na temat życia pszczół. Mieli możliwość zobaczenia, jak funkcjonuje rodzina pszczela, oglądając ramkę pokazową z żywymi pszczołami, wśród których łatwo można było rozpoznać królową.

Obejrzeli również ule i sprzęt pszczelarski służący do pozyskiwania miodu oraz wyroby z wosku pszczelego. Na zakończenie zwiedzania wystawy odbyła się degustacja miodów. Na pamiątkę spotkania z pszczelarzem dzieci otrzymały ozdobne zakładki do książek z przysłowiami o pracowitych pszczołach i walorach miodów. Serdecznie dziękujemy Powiatowemu Kołu Pszczelarzy w Mielcu oraz Samorządowemu Centrum Kultury za możliwość wielozmysłowego przybliżenia uczniom życia i pracy pszczół. Była to ważna lekcja przyrody - wychowawczynie :Renata Hammer i Anna Nowosiadło.