Okres przedświąteczny kojarzy nam się z rozchodzącym się w domach zapachem pieczonych ciast. W związku z tym uczniowie klasy II a, postanowili upiec pierniczki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania.

Zaczęliśmy od przygotowania stolików i założenia odpowiedniego stroju –fartuszków. Następnie było ugniatanie ciasta, wałkowanie, wycinanie z foremek i układanie na blaszkach do upieczenia. Magiczny korzenny i świąteczny zapach pieczonych ciasteczek roznosił się po całej szkole. Kiedy były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich ozdabiania. Pomysłów na udekorowanie pierników było bardzo dużo, a każdy z nich wyglądał inaczej. Gotowe pierniczki dzieci zapakowały w pudełeczka i zaniosły rodzicom jako prezent. Serdecznie dziękujemy Naszym Paniom pracującym w kuchni za pomoc w upieczeniu świątecznych pierników.