25 kwietnia 2019E r. o godz.12.30 w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska – „EKOTEST”. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. Ekotest polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu składającego się z zestawu 30 pytań. Uczniów podzielono na dwie kategorie wiekowe:

– klasy 3-4 szkoły podstawowej

– klasy 5-6 szkoły podstawowej

– klasy 7-8 szkoły podstawowej

Do konkursu przystąpiło 40 uczniów klas IV -VIII, a ich opiekunami były: p.Ewa Jaracz Misiak i p. Katarzyna Pruś. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a jego wyniki zostały ogłoszone 31 maja.

Konkurs przeprowadzony został w formie testu jednokrotnego wyboru, zawierającego 30 pytań dla każdej kategorii wiekowej. Do każdego pytania podane zostały 4 możliwe odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna.

Oto najlepsze wyniki naszych uczniów w ogólnopolskim rankingu: wszystkie uczennice zostały wyróżnione Emilia Oparowska kl 4 c opiekun p.Ewa Jaracz Misiak Emilia Bielaska kl 6 opiekun p.Ewa Jaracz Misiak   Natalia Swół kl 8 b opiekun p. Katarzyna Pruś Marta Groele kl 8 b opiekun p. Katarzyna Pruś Maja Łabuda kl 8 c opiekun p. Katarzyna Pruś.