6 czerwca 2019 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie wręczono nagrody laureatom i opiekunom XII edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych  i gimnazjów „Namaluj historię dziadków”.

W pierwszym etapie konkursu, który przeprowadzono w 41 szkołach, wzięło udział ponad 260 uczniów. Oddziałowa Komisja Konkursowa w składzie: Jakub Izdebski (OBEN IPN Rzeszów) – przewodniczący, Zenon Fajger (OBEN IPN Rzeszów) – sekretarz, Maciej Rędziniak (OBEN IPN Rzeszów) – członek,  Jolanta Szpunar (WDK Rzeszów) – członek, Grażyna Tereszkiewicz (PCEN Rzeszów) – członek oraz Judyta Trojanowska (OBEN IPN Rzeszów) – członek, wyłoniła laureatów konkursu i przyznała wyróżnienia.

W gronie wyróżnionych znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu – Agnieszka Pająk z klasy VII c.

Wysokie miejsca w tym konkursie zajęły dwie inne nasze uczennice: Amelia Małodzińska z klasy VII c zajęła dziewiąte miejsce, a Wiktoria Machała z klasy VIII c dziesiąte miejsce.

Opiekunem uczennic była nauczycielka historii Bożena Kozioł.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!