W maju uczniowie naszej szkoły mogli popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami, biorąc udział w Miejskim Konkursie Historycznym ”Ocalić od zapomnienia”. Polska i świat w czasie II wojny światowej- w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 75 rocznicę powstania warszawskiego. Laureatami tego konkursu zostali: Klaudia Kusiak z klasy VIa, Lena Rucka z klasy VIb, Weronika Skiba z klasy VIb, Piotr Witek z klasy VIa, Michał Bąk z klasy VIa oraz Marcin Wojciechowski z klasy V d. Tytuł finalistki otrzymała Emilia Bielaska z klasy VIa.

13 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podsumowanie tego konkursu a laureaci i finaliści odebrali cenne nagrody książkowe. Klaudię, Lenę, Weronikę, Piotra, Michała i Emilię przygotowała nauczycielka historii Bożena Kozioł , a Marcina nauczycielka historii Renata Dziewit.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!