W dniach 29-31 maja 2015 r. w Starachowickim Centrum Kultury trwały koncerty finałowe jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego – Festiwal Słowa.

Rywalizowali w nim recytatorzy wyłonieni w eliminacjach regionalnych od Bielska Białej przez Kielce aż po Szczecin. Rada artystyczna, po wysłuchaniu 45 prezentacji w kategorii klas 0-III i 43 w kategorii klas IV-VI, przyznała Złote, Srebrne i Brązowe Klucze do Tajemnic Wszechświata oraz wyróżnienia. Wśród najlepszych znalazło się dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu, którzy awans do finału wywalczyli podczas eliminacji regionalnych w Dębicy. Złoty Klucz w kategorii młodszej zdobyła Patrycja Swół z klasy I c, natomiast Igor Cena z V b otrzymał Srebrny Klucz do Świata Tajemnic. Patrycję przygotowała do konkursu Lucyna Bałdos, a Igor pracował pod kierunkiem Elżbiety Witek.