Na ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej uczniowie klasy szóstej „a” wybrali się do niedawno otwartego Rodzinnego Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Już po wejściu na teren Parku było pewne, że będzie to dzień pełen wrażeń. I tak rzeczywiście było – ośmiu spędzonych tam godzin nie wystarczyło na skorzystanie ze wszystkich oferowanych atrakcji.

Dużym powodzeniem cieszyły się nowoczesne rollercoastery, ale największą frajdą była bitwa morska, podczas której w bój poszły armatki wodne. Niemało emocji dostarczyły też filmy 7D oraz gigantyczne zjeżdżalnie. Większość uczniów odważyła się wsiąść do Aztek Swinga - jednej z bardziej ekstremalnych atrakcji dostępnych w Parku. To ogromne wahadło, kręcące się z olbrzymią prędkością na różne strony oraz wokół własnej osi dostarczyło wrażeń i emocji nawet tym, którzy tylko obserwowali te podniebne akrobacje.

Wycieczka, zorganizowana przez wychowawczynię Elżbietę Witek, na długo zostanie w pamięci dzieci i opiekunek – Beaty Paterak i Joanny Szady.